logo
TripTravel.al është një kompani që sjell një eksperiencë të gjatë në fushën e turizmit dhe ka si synim kryesor ofrimin e sherbimeve me nje cilesi te larte dhe komode...
+355696666347
[email protected]
Top
 

Beograd Prishtin

Amazing Tour

Beograd Prishtin

per person
 • Destination
 • Included
  Beograd Prishtin
  Shoqerues shqipetar gjate gjithe udhetimit
 • Not Included
  Udhetimi me autobus Komod
  Vetëm Darkë
  Koncepti Half Board
  Koncepti All Inclusive
  Siguracioni i jetes ne udhetim
  Gjithcka qe nuk eshte permendur me siper
  Hyrje ne monumente dhe muzeume
1
Dita e parë:
Ora 05:00, nisja nga Tirana me autobus drejt pikës kufitare të Hani i Hotit. Pas kryrjes së formaliteteve kufitare nisemi në drejtim të Podgorices e më pas të pikës kufitare Bjelopolje që lidh Malin e Zi me Serbine. Nen sugjerimin e guides dreken ne qytetin e Kolashines. Pas hyrjes në Serbi i drejtohemi nje prej pikave me atraktive te ballkanit Zllatibor ose “Qyteti i Artë” dhe vazhdojmë rrugën për në qendrën administrative të Serbise Beograd, mbasdite arrijmë në kryeqendrën Sllave, akomodohemi ne hotel. Darka ne hotel.
2
Dita e dyte:
Pas mëngjesit fillojmë vizitat në Katadralen e madhe të Sv. Saves, vazhdojme viziten ne Shtepine e Luleve ish Resdenca qendrore e Marshall Titos aty ku ndodhet dhe Mazoleumi i tij. Pas kësaj do të drejtohemi: në Kalanë e madhe Kalemegdan; Beogradin e ri; Uren e re Ada mbi lumin Danub; Rrugen e Shkodraneve; Pallatin e Presidentit apo dhe ate te Parlamentit si dhe ndertesa te tjera muzeale. Pas kryerjes së vizitave do të drejtohemi në qendrën tregtare USCE ku do të kemi mundësi të organizojmë shoping për rreth 2 orë. Në varesi të dëshirës së grupit dhe me pagesë ekstra mund të organizohet një udhëtim në lumin SAVA dhe DANUB. Darka ne hotel. Ne mbremje vizite ne rrugen me te famshme te Beogradit “Skadarska” ku do te keni mundesi te shijoni muziken tradicionale te kultures sllave. Darka ne hotel
3
Dita e trete:
Mëngjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt qytetit te Prishtines. Ndalese e shkurter per te konsumuar dreken. Me pas nisemi drejt Tiranes.
4
Shenim:
Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet. Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar. Per realizimin e ketij udhetimi numri minimal i pjesmarresve eshte 20 Ne rast anullimi te udhetimit klienti njoftohet 3 dite para Per rezervim, mund te paguani 50% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 7 dite para nisjes. Ne rast anullimi nga klienti pagesa e bere eshte e pakthyeshme. Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

TOUR LOCATION

History of the City

This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliqueenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nuam pharetra, erat sed fermentum feugiat velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio.
Sad naeos, mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nunc. Etiam pharetra, erat sed fermentum feugiat, velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.  Suspendisse in orci enim. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nunc. Etiam pharetra, erat sed fermentum feugiat, velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nunc. Etiam pharetra, erat sed fermentum feugiat, velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.

Comments:

 • TASHA STEWART
  November 7, 2016 at 11:37 am

  My fiance and I had never been to Europe, but wanted to plan a unique elopement trip to this place. We had no idea where to start, and turned to some internet research to find the services of this agency and eventually connect with the team at this travel agency. From the first email exchange, we knew that our travel consultant and her team would be our travel company.

 • JUDITH BROWN
  November 7, 2016 at 11:40 am

  I cannot speak highly enough about our 3 week trip to this place and the services provided by this travel company. Everything was seamless. The private guides were interesting and knowledgable. We felt that they were more than just guides. It was like we had a friend in each city.

WRITE A REVIEW

Accomodation
Destination
Meals
Overall
Transport
Value For Money

ADDITIONAL INFO

This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliqueenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris in erat justo. Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nuam pharetra, erat sed fermentum feugiat velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit.
Nullam ac urna eu felis dapibus condimentum sit amet a augue. Sed non neque elit. Sed ut imperdiet nisi. Proin condimentum fermentum nuam pharetra, erat sed fermentum feugiat velit mauris egestas quam, ut aliquam massa nisl quis neque. Suspendisse in orci enim.This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet.
This is Photoshop's version  of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliqueenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non  mauris vitae erat consequat auctor eu in elit.    
You don't have permission to register